Uit een onderzoek van informatieleverancier Dun & Bradstreet blijkt dat het aantal faillissementen in Nederland vergeleken met 2008 met 68 procent is toegenomen tot 7045,
Vooral de bouw, de industrie en financiële dienstverleners hadden het zwaar. In deze sectoren groeide het aantal faillissementen met 87 tot 105 procent. De maand mei liet met een percentage van 121 de sterkste groei zien van het aantal bedrijven dat op de fles ging. December wordt naar verwachting de maand met de kleinste toename van het aantal faillissementen.
Volgens de onderzoekers is het opvallend dat dit jaar veel grote ondernemingen failliet gingen. Te denken valt aan autobedrijf Kroymans, DSB Bank en de Entertainment Group van Marco Borsato.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.