MijnFintool

Nieuws

Recordaantal boetes van de AFM

Volgens een woordvoerster van de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) heeft de toezichthouder in 2009 een recordaantal boetes opgelegd.

 

Legde de AFM vorig jaar nog 20 boetes op, dit jaar waren het er tot nu toe 53. 'De AFM komt steeds meer op stoom', verklaarde de woordvoerster de stijging. "We hebben beloofd praktijken aan te pakken die indruisen tegen de belangen van consumenten en beleggers en dat doen we dan ook.'
 
Vanaf 1 augustus is een nieuw boetestelsel van kracht. Voor overtredingen die na die datum worden begaan, kunnen de boetebedragen oplopen tot 4 miljoen euro, bij recidive 8 miljoen euro. De laagste boete die de AFM oplegt, bedraagt 6000 euro. Dat bedrag kan naar gelang de ernst van de overtreding in stappen oplopen.
 
Een van de partijen die de boetes kregen opgelegd was de DSB Bank, die tweemaal beboet werd. De bank was niet zorgvuldig genoeg geweest bij het verstrekken van hypotheekleningen en heeft niet altijd juist gehandeld waar het ging om het voorkomen van overkreditering van klanten. DSB kreeg moest 120.000 euro betalen. Hetzelfde bedrag werd opgelegd aan BNP Paribas. De Franse bank kreeg een boete voor het niet melden van een belang in een onderneming.
 
In het oog springende boetes waren er verder dit jaar voor Afab (24.000 euro), International Card Services, het bedrijf achter Visa (72.000 euro), SNS Bank (30.000 euro) en Vedior (96.000 euro). Ook de Postbank kreeg in februari op de valreep van zijn bestaan nog een boete van 30.000 euro.
 
Bron: nu.nl, 17-12-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

18 dec 2009

Laatst gewijzigd

18 dec 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1