MijnFintool

Nieuws

Aangepast voorstel voor probleemgevallen DSB

De klanten met een lening bij DSB, die kunnen aantonen dat ze acute betalingsproblemen hebben en hun betalingsverplichtingen niet kunnen nakomen, krijgen een aangepast voorstel. Zij ontvangen daarover deze week een brief van de curatoren van de failliete bank.

 

 
De brief van de curatoren gaat uit naar ongeveer zeshonderd klanten. Zij benadrukken dat zij alle klachten op individuele basis zullen behandelen. De curatoren proberen de klachten voor het einde van het eerste kwartaal 2010 af te handelen.
 
Vlak voor het faillissement van DSB Bank trof Jelle Hendrickx van het Steunfonds Probleemhypotheken namens gedupeerden een regeling met het toenmalige bestuur. Deze deal wordt door de curatoren niet in stand gehouden. Hendrickx noemde het aanbod van de curatoren dan ook ,,teleurstellend'. Hij adviseert mensen om niet in te gaan op de voorstellen van de curatoren omdat volgens hem deze mensen ook moeten verklaren in de toekomst geen juridische stappen meer te nemen. ,,Als je tekent, ga je in feite voor uitstel van executie', aldus Hendrickx. ,,Dan krijg je de problemen vijf jaar later weer op je bord.'
 
Verder krijgen hypotheekklanten van DSB Bank die ook een spaartegoed bij de failliete bank hebben, waarschijnlijk toch hun spaargeld uitgekeerd. Normaal worden schulden en bezittingen in een faillissement verevend. Het is een unicum dat partijen in een faillissement afzien van verevening. Bij DSB wordt het volgens ingewijden gedaan uit overwegingen van 'fairness'.
 
Voor de banken die opdraaien voor de uitbetaling van de spaargelden via het depositogarantiestelsel, betekent een akkoord een verhoging van de kosten met enkele miljoenen euro's.
 
Bronnen: De Financiële Telegraaf, 10-12-2009 Het Financieele Dagblad, 11-12-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

11 dec 2009

Laatst gewijzigd

11 dec 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1