MijnFintool

Nieuws

AFM trekt samen op met Independer

De kwaliteitscheck hypotheekadviseur die gisteren is geïntroduceerd, is gebaseerd op de vragenlijst van de AFM.


In het TV-programma Radar werd de kwaliteistcheck gepresenteerd als een gezamenlijk product van Independer en de AFM. Op de site van Radar staat letterlijk: “De Autoriteit Financiële Markten (AFM) ziet ook dat de hypothekenmarkt te ondoorzichtig is. Om hier wat aan te doen, heeft deze toezichthouder samen met Independer een internettool ontwikkeld die het voor ons allemaal wat inzichtelijker moet maken.”

De versie van Independer zou zich alleen onderscheiden doordat er een rapportcijfer voor de adviseur aangehangen kan worden. De checklist van de AFM is al op 10 september gelanceerd. Die checklist geeft nadrukkelijk “geen oordeel over de inhoud van het hypotheekadvies.”

Verder heeft Radar een ‘Meldpunt Hypotheken’ geopend. Mensen kunnen daar hun verhaal kwijt als hun “uw hypotheek is overgesloten op initiatief van de bank of tussenpersoon voor een risicovolle variant” of “als ze ook te veel hebben betaald voor een nutteloze koopsompolis” of “als ze iets anders raars hebben opgemerkt”.

Bron: Tros Radar, 26-10-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 okt 2009

Laatst gewijzigd

27 okt 2009

Reacties

27 okt 2009
ronduit belachelijk dat een intermediair als independer zo door de toezichthouder en/of publieke omroep
gratis en voor niets in het zonnetje wordt gezet.
Het is voor independer gratis reclame. Independer lacht de ... uit z'n broek met al die aandacht en traffice
naar haar internetsite.
Wederom een geweldige aktie van RADAR. Als de AFM zich hiermee inlaat wordt het de hoogste tijd dat
iedereen stopt met het betalen van de toelage.

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1