In het kabinetsbesluit wordt voor iedereen de AOW-leeftijd verhoogd van 65 naar 67. Daarbij zijn twee uitzonderingscategorieën: mensen die per 1 januari volgend jaar 55 jaar of ouder zijn en werknemers die 42 jaar gewerkt hebben (minimaal 3 dagen per week). Deze laatste categorie wordt wel gekort met maximaal 8 procent per jaar voor de totale duur van de AOW-uitkering. Voor de lage inkomens komt er een compensatie in de vorm van een extra arbeidskorting om een deel van de AOW-korting weer te compenseren.
Het Platform Zelfstandig Ondernemers, dat zo'n 20.000 zelfstandigen vertegenwoordigt, wijst erop dat de aow een volksverzekering is en dus voor iedere burger geldt. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt tussen werknemers in loondienst of zelfstandigen. De belangenclub vindt dat voor iedereen dezelfde voorwaarden moeten gelden.
Het ministerie van Sociale Zaken bevestigt dat in het kabinetsbesluit gedoeld wordt op “werknemers” en niet op werkenden in het algemeen. Het huidige AOW-besluit is een brief op hoofdlijnen die nog door de Raad van State moet worden beoordeeld.
Bron: DFT, 20-10-2009
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99