Deze boete is opgelegd omdat Iberrealty Benelux Holding in Nederland APParticipaties heeft aangeboden zonder te beschikken over een door de AFM goedgekeurd prospectus dat algemeen beschikbaar is.
De totale tegenwaarde van de APParticipaties bedraagt minder dan 2.500.000 euro waardoor de aanbieding in aanmerking had kunnen komen voor een vrijstelling van de prospectusverplichting. Aan deze vrijstelling is echter de voorwaarde verbonden dat Iberrealty Benelux Holding in de aanbiedingsdocumentatie melding maakt van het feit dat zij niet vergunningsplichtig is volgens de Wft en niet onder toezicht staat van de AFM. Iberrealty Benelux Holding heeft aan deze voorwaarde niet voldaan.
Als gevolg hiervan kwalificeerde Iberrealty Benelux Holding niet voor de vrijstelling en diende het bedrijf te beschikken over een door de AFM goedgekeurd prospectus. Aangezien Iberrealty Benelux Holding een dergelijk prospectus niet heeft opgemaakt, heeft Iberrealty Benelux Holding gehandeld in strijd met artikel 5:2 van de Wft.
Bron: AFM, 08-10-2009
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99