MijnFintool

Nieuws

Laatste bod werkgevers in AOW-kwestie

Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland willen dat de AOW-leeftijd over vijftien jaar naar 67 gaat. De 50-plussers van nu kunnen dan nog gewoon op hun 65e met pensioen.

 

De SER-partners hebben nog tot donderdag om te komen met een alternatief voor het plan om de AOW-leeftijd te vehogen naar 67 jaar. "Het is dertig seconden voor twaalf en het is eigenlijk afgelopen. Het overleg is feitelijk mislukt", zegt VNO-NCW-voorzitter Bernard Wientjes al twee dagen voor het verstrijken van de deadline op 1 oktober. De werkgevers hebben daarom nu hun ultieme bod aan de vakcentrales op tafel gelegd in de onderhandelingen over de AOW-leeftijd. 

 "Voor ons is dit het laatste middel om te laten zien aan de mensen dat we het hebben geprobeerd. We hopen dat de mensen en ook de vakbondsleden hierdoor zullen nadenken en zich afvragen waar de vakcentrales mee bezig zijn."
 
"De 67 jaar is onontkoombaar", zeggen Wientjes en MKB Nederland-voorzitter Loek Hermans. "Straks staat tegenover twee werkenden één gepensioneerde. Nu is dat nog één op vier." Deze aanpak levert volgens de werkgevers 4 miljard op, zoals ook een van de eisen is die minister Donner aan het SER-advies stelt.
 
Bron: De Telegraaf, 29-09-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

29 sep 2009

Laatst gewijzigd

29 sep 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1