MijnFintool

Nieuws

Verdeeldheid over pensioenpremie

Een commissie onder leiding van oud-directeur Henk Don van het Centraal Planbureau (CPB) is verdeeld over de vraag met welke rendementen rekening mag worden gehouden bij het heffen van de pensioenpremies.

 

Minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken heeft op basis van het verdeelde advies van de commissie besloten dat pensioenfondsen voor komend jaar mogen blijven rekenen met de maximale rendementen die op dit moment gelden. Een structurele verhoging van de pensioenpremies is voorlopig van de baan. 

De commissieleden Casper van Ewijk (CPB) en Klaas Knot (voorheen DNB, nu Financiën) willen de maxima voor verwachte aandelenrendementen terugbrengen van 7,6% op dit moment naar 6%. Zij krijgen daarbij ook bijval van hun voorzitter Don. Commissieleden Chris Driessen (FNV) en Benne van Popta (MKB-Nederland) pleiten voor een lichte verlaging van de risicopremie van aandelen. De maxima moeten van hen omlaag van 7,6% nu naar slechts 7,25%. Dit laatste getal komt overeen met een risicopremie van 3,4%, in lijn met wat de beurzen in de afgelopen honderd jaar deden.
 
Van Ewijk en Knot menen dat 'de rendementen uit het verleden deels zijn veroorzaakt door meevallers die niet representatief zijn voor de toekomst, zoals integratie van financiële markten, technologische ontwikkeling en een ongekende stijging van de productiviteit'. Er mag niet langer worden vertrouwd op een 'terugkeer van de relatief hogere rendementen die vooral in de tweede helft van de vorige eeuw werden behaald'.
 
Volgens de Stichting van de Arbeid (Star) - waarin afgevaardigden van werkgevers en werknemers zitten – lopen bij de berekeningen van Van Ewijk en Knot de pensioenpremies op met 5 miljard euro. De commissie-Don houdt het zelf op een jaarlijkse toename van 1,9 miljard euro. Van Ewijk en Knot baseren zich volgens Star op 'een beperkte selectie van studies', die onterecht uitgaan van een trendbreuk met het verleden.
 
Bron: FD, 26-09-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 sep 2009

Laatst gewijzigd

28 sep 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1