MijnFintool

Nieuws

Veel banen verloren in mkb

Het banenverlies in het midden- en kleinbedrijf is veel groter dan eerder was aangenomen. Dit jaar verdwijnen er naar verwachting 67.000 banen, volgend jaar maar liefst 135.000.

Dit blijkt uit onderzoek dat onderzoeksbureau EIM heeft verricht in opdracht van MKB-Nederland. In januari ging het EIM er nog van uit dat er dit jaar tussen de 30.000 en 50.000 zouden verdwijnen.

Doordat de arbeidsproductiviteit achterblijft bij de loonontwikkeling ontstaan er relatief hoge loonkosten. Dat leidt tot ontslagen. Dat effect zal vooral in 2010 te zien zijn, aldus het rapport. De ramingen van het EIM geven een gemengd beeld. De verwachting is dat in 2009 de werkgelegenheid, de afzet en de winst uit onderneming afnemen. Voor 2010 wordt een verdere daling van de werkgelegenheid voorzien, maar de krimp van de afzet neemt af en de winst uit onderneming groeit weer.
 
Bron: De Financiële Telegraaf, 11-09-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 sep 2009

Laatst gewijzigd

14 sep 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1