MijnFintool

Nieuws

Vraag naar PL neemt sterk toe

Uit onderzoek van Geldshop.nl blijkt dat de vraag naar persoonlijke leningen sterk is toegenomen. De vraag naar deze kredietvorm is zelfs verdubbeld in juli 2009, ten opzichte van de vraag een jaar geleden.

Uit het onderzoek blijkt dat de vraag naar een persoonlijke lening als gewenst leenvorm is verdubbeld in juli ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In die periode bestond bijna 18 procent van de aanvragen uit een persoonlijke lening, dit jaar is dit ruim 37 procent. Gevolg hiervan is dat de vraag naar doorlopend krediet is afgenomen. Zo was de vraag naar doorlopend krediet in juni 2008 82 procent tegen 59 procent dit jaar, een verschil van ruim 22 procent.

Het gemiddeld aangevraagde kredietbedrag is met ruim 10 procent gedaald in juli 2009. In dezelfde periode vorig jaar was het gemiddeld aangevraagde bedrag 18580 euro ten opzichte van 16673 euro in juli van dit jaar.
 
Het aantal aanvragen voor het oversluiten van bestaande financieringen is stabiel gebleken in juli 2009 ten opzicht van juli 2008. Het aantal aanvragen zonder oversluiten van bestaande financieringen daalde met bijna 2 procent, terwijl het aantal aanvragen waarbij het wenselijk was om bestaande financieringen over te nemen met hetzelfde percentage is gestegen.
 
Bron: Geldshop, 01-09-2009

Modules & dossiers

Opvoerdatum

01 sep 2009

Laatst gewijzigd

01 sep 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1