MijnFintool

Nieuws

Gerrit Zalm beste minister van Financiën

Deskundigen vinden Gerrit Zalm de beste minister van Financiën sinds 1900. Dat blijkt uit onderzoek van Historisch Nieuwsblad.

Meer dan 150 economen en financieel journalisten hebben deelgenomen aan de Verkiezing van de beste minister van Financiën sinds het begin van de twintigste eeuw. Volgens de deskundigen was Gerrit Zalm de allerbeste; hij kreeg 33 procent van de stemmen.

Gerrit Zalm was de langst zittende minister van Financiën ooit. Volgens de deskundigen heeft de VVD’er zijn sporen verdiend met de Zalm-norm en de invoering van de euro in 2002. Zalm was acht jaar lang een boegbeeld van Paars en kon dankzij de economische groei meevallers uitdelen aan de burgers. Daarna drong hij als minister in de kabinetten Balkenende tussen 2003 en 2007 de staatsschuld terug met het oog op de vergrijzing.
 
Op de tweede plaats, met 19 procent van de stemmen, is Piet Lieftinck geëindigd. Direct na de Tweede Wereldoorlog zuiverde hij de geldvoorraad van zwarte winsten en gaf elk huishouden tien gulden om een week lang van te leven: het ‘tientje van Lieftinck’. Derde werd Jelle Zijlstra, die 11 procent van de deskundigen achter zich heeft gekregen. Hij legde in de jaren zestig als eerste de overheidsuitgaven voor vier jaar vast, waarmee hij vooruitliep op de latere Zalm-norm.
 
Bron: Historisch Nieuwsblad, 29-05-2009
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

29 mei 2009

Laatst gewijzigd

29 mei 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1