Pensioenfederatie publiceert overzicht 80 pensioenfondsen

Uit evaluaties van de herstelplannen die pensioenfondsen bij De Nederlandsche Bank (DNB) hebben ingediend, blijkt dat honderdduizenden gepensioneerden minder pensioen zullen krijgen en dat bij miljoenen werknemers volgend jaar de opgebouwde aanspraken worden verlaagd. De Pensioenfederatie publiceert de gegevens van 80 fondsen (van de 103) die bij DNB een verlaging van de pensioenen hebben aangekondigd.
Slechts 9,95 per maand

Dagelijks Fintool ontvangen?

Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,

1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak

Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
13.75
9 .95
De Pensioenfederatie, de koepelorganisatie waar bijna alle pensioenfondsen bij zijn aangesloten, vroeg fondsen om gegevens te mogen opnemen op een openbare lijst en 80 stemden toe. Gemiddeld bedraagt de voorgenomen korting circa 2,3 procent. Enkele fondsen gaan al per 1 april van dit jaar de pensioenen verlagen. Voor het merendeel van de bijna 300 pensioenfondsen die bij DNB een evaluatie van hun herstelplan hebben ingediend geldt dat hun herstel zodanig verloopt dat pensioenverlagingen niet nodig zijn.

De Pensioenfederatie: “De nu aangekondigde maatregelen zijn weliswaar uniek en ingrijpend, maar de koopkrachteffecten worden gedempt door het feit dat de AOW, die gemiddeld meer dan de helft van het pensioeninkomen uitmaakt, niet wordt verlaagd maar zelfs iets verhoogd. De procentuele daling van het besteedbaar inkomen wordt daardoor beperkt. Afhankelijk van de hoogte van het aanvullend pensioen en de voorgestelde verlaging varieert het koopkrachtverlies voor gepensioneerden volgend jaar van vrijwel nihil tot enkele procenten. Bij hoge pensioeninkomens is de teruggang groter dan bij lagere. “

De lijst van de 80 pensioenfondsen en de maatregelen die zij gaan nemen, is hier op Fintool.nl in te zien.

Bron: Pensioenfederatie, 20-02-2012

Downloads

Inloggen

Deze loginggevens zijn niet juist
 
 
 
 
Gegevens kwijt?
 
 

Over ons

Heeft u vragen over Fintool?
Fintool
Postbus 224
2700 AE Zoetermeer

Telefoon 085 - 111 89 99
Telefax 085 - 111 88 80
E-mail: info@fintool.nl
 

Fintool Helpdesk

Kunt u de juiste informatie niet vinden? Leg uw vraag dan voor aan onze helpdesk.