Rubrieken
Trefwoorden
Opvoerdatum
  • 2 feb 2012
Laatst gewijzigd
  • 2 feb 2012

Diplomaplicht voor alle financiële adviseurs

Minister de Jager van Financiën wil een diplomaplicht invoeren voor alle financiële adviseurs. De reden: zo kan de consument er zeker van zijn dat de persoon die adviseert ook echt vakbekwaam is en hij op een goede manier geïnformeerd wordt. Dit staat in een brief die de minister aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
Slechts 9,95 per maand

Dagelijks Fintool ontvangen?

Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,

1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak

Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
13.75
9 .95

 Naast de invoering van de diplomaplicht, wordt de permanente educatie van adviseurs versterkt met eens in de drie jaar een PE-examen. Ook komt er een centrale examenvragendatabank onder toezicht van het College Deskundigheid Financiële Dienstverlening (CDFD). Zo wordt de kwaliteit van de examens verbeterd en gegarandeerd. 

Verder wordt het opleidingsprogramma inhoudelijk aangescherpt. Zowel het CDFD als de AFM hebben eerder aangegeven dat de aansluiting van de vakbekwaamheidsmodules bij de praktijk beter kan, zowel qua structuur als inhoud. 

De wijzigingen bevatten – samen met de maatregelen die de minister heeft genomen op het gebied van provisies – een omvattend pakket gericht op het verbeteren van de kwaliteit van financieel advies. In april 2012 zal de consultatie van de wetgeving starten. Invoering in het Besluit gedragstoezicht financiële ondernemingen (Bgfo) is voorzien in de loop van 2012. 

De nieuwe regels moeten op 1 januari 2013 ingaan met een overgangsregeling tot 1 juli 2015. 

Er komt geen centraal diplomaregister zoals eerder was geopperd. 

Kamerbrief over maatregelen gericht op het verbeteren van de kwaliteit van financieel advies  (144.53 KB)

Bron: Ministerie van Financiën, 01-02-2012

Uw mening

 
Berend Tooms
7 feb 2012
En wat nu met die medewerkers die hun B, A en reddend zwemmen niet omgezet hebben in WFT-diploma's (hoefde niet) of zij die hun WFT-diploma's niet in de lucht gehouden hebben (geen PE gevolgd)?
 

Inloggen

Deze loginggevens zijn niet juist
 
 
 
 
Gegevens kwijt?
 
 

Over ons

Heeft u vragen over Fintool?
Fintool
Postbus 224
2700 AE Zoetermeer

Telefoon 085 - 111 89 99
Telefax 085 - 111 88 80
E-mail: info@fintool.nl
 

Fintool Helpdesk

Kunt u de juiste informatie niet vinden? Leg uw vraag dan voor aan onze helpdesk.