Rubrieken
Trefwoorden
Opvoerdatum
  • 27 jan 2012
Laatst gewijzigd
  • 27 jan 2012

Winterbanden niet verplichten

De meeste Nederlanders voelen er niets voor om winterbanden te verplichten. Wel vindt ruim veertig procent dat autobezitters met winterbanden korting moeten krijgen op hun verzekeringspremie. Dat staat in het Winterbandenonderzoek van het Verbond van Verzekeraars.
Slechts 9,95 per maand

Dagelijks Fintool ontvangen?

Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,

1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak

Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
13.75
9 .95

De meeste automobilisten (83 procent) die winterbanden aanschaffen, doen dit met het oog op de veiligheid. Bijna één op de drie Nederlandse autobezitters heeft winterbanden onder de auto.  In Nederland is geregeld discussie of winterbanden verplicht moeten worden, zoals in landen als Duitsland en Frankrijk het geval is bij winterse omstandigheden. Bijna de helft van de Nederlanders is daar geen voorstander van, blijkt uit het Winterbandenonderzoek. Een kwart zou wel voor een verplichting zijn en nogmaals een kwart ziet zowel plussen als minnen.

Korting premie
Van de ondervraagden vindt 41 procent dat auto-eigenaren met winterbanden korting moeten krijgen op hun verzekeringspremie. Eén op de drie ondervraagden is het daar niet mee eens. Sommige (internet)verzekeraars geven al korting op de premie bij aanschaf van winterbanden. Bovendien geldt dat automobilisten die een jaar geen schade veroorzaken, een extra schadevrij jaar opbouwen waardoor de no-claimkorting stijgt. Het Verbond ziet dat ook als winterbandenvoordeel.
 
Ongeluk
Slechts één op de tien ondervraagden vindt dat automobilisten die zonder winterbanden een ongeluk veroorzaken, zelf moeten opdraaien voor alle kosten. Een ruime meerderheid is het daarmee oneens. Van de autobezitters die nu geen winterbanden hebben, is 90 procent niet van plan om ze deze winter nog aan te schaffen. Meest genoemde redenen zijn te weinig rijden (42 procent) en de kosten (32 procent).

Bron: Eufin, 26-01-2012
 

Inloggen

Deze loginggevens zijn niet juist
 
 
 
 
Gegevens kwijt?
 

Over ons

Heeft u vragen over Fintool?
Fintool
Postbus 224
2700 AE Zoetermeer

Telefoon 085 - 111 89 99
Telefax 085 - 111 88 80
E-mail: info@fintool.nl
 

Fintool Helpdesk

Kunt u de juiste informatie niet vinden? Leg uw vraag dan voor aan onze helpdesk.