Prijs opstalverzekering daalt niet
Dalende prijzen op de woningmarkt zorgen niet voor lagere premies van woonhuisverzekeringen. Dat blijkt uit een rondgang langs een aantal verzekeraars.
Slechts 9,95 per maand
Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,
1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak
Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
Het verzekerde bedrag van de opstalverzekering is gekoppeld aan de herbouwwaarde en niet aan de verkoopwaarde, zegt een ASR-woordvoerder. „Dalende huizenprijzen hebben dus geen consequenties voor de premie. Het kost voor een huis in Delfzijl of in Laren evenveel om bakstenen te bestellen en op elkaar te zetten. We verzekeren niet de A-locatie of de dure grond, maar de kosten van het opnieuw bouwen van het huis.”
„De premie van zo’n verzekering is niet afhankelijk van de huizenmarkt”, bevestigt ook verzekeraar Nationale-Nederlanden. „De herbouwwaarde is niet gebaseerd op commerciële marktprijzen,” aldus een woordvoerder. Opstal, inboedel en aansprakelijkheid maken vaak onderdeel uit van een woonhuisverzekering. Het moment van aankoop en verbouwing van de woning is meestal aanleiding om naar zo’n verzekering te kijken.
Bron: OverGeld, 16-01-2012
Ik kan mij een betere rondgang met dit verrukkelijke weer voorstellen.
Het is gebruikelijk dat hier voor de regelmatig terugkerende herbouwwaardemeter wordt gebruikt..
Dan nog is het de vraag of dit een daling tot gevolg heeft.
Harry Waaijenberg
16 jan 2012
Tjonge jonge zeg, en dat heet dan "Over Geld"??? Is inderdaad wel een erg domme vraag om te stellen,
dat zou toch basiskennis moeten zijn. Maar ja dit scoort beter natuurlijk hè, als je dit als vakkundig en
onafhankelijk magazine "aan de kaak stelt". Zoiets.
Wilt u reageren? Log graag eerst in.