Financiering blijft knelpunt voor MKB
Voorzitter Hans Biesheuvel van MKB-Nederland brengt vandaag tijdens een bijeenkomst in het ministerie van EL&I over bedrijfsfinanciering de problemen van kleinere ondernemers onder de aandacht van de minister. 'In alle gesprekken die ik met ondernemers gevoerd heb, komt naar voren dat financiering hun grootste knelpunt is"", aldus Biesheuvel.
Slechts 9,95 per maand
Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,
1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak
Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
Tijdens de bijeenkomst staat een rapport met als belangrijkste conclusie dat de financiering van startende en kleine ondernemers moeilijker wordt centraal. Biesheuvel heeft het over een kloop tussen financiers en ondernemers: 'De bankier spreekt niet meer de taal van de ondernemer.' Hij vindt dat de banken te ver gaan bij hun pogingen om risico's uit te sluiten. De beslissing over het verlenen van krediet ligt volgens hem niet meer bij een bankmanager, maar bij kredietcomités.
Bron: ANP, 28-08-2011
Het komt steeds vaker voor dat wij als bemiddelaar in de zakelijke markt, financieringen
voor het MKB ophalen bij participanten, informal investors of zelfs collega ondernemers,
in plaats van de bank of in combinatie met een bankfinanciering. Vaak biedt de
toekomst voor de betreffende kredietvrager perspectief, maar laten de historische
cijfers van de onderneming een bankfinanciering niet toe.
Natale Valente, www.vnl-bf.nl
Wilt u reageren? Log graag eerst in.