Bos onderzoekt mogelijkheid beleggers te onteigenen
Minister Wouter Bos van Financiën onderzoekt de mogelijkheden om een gedwongen onteigening van aandeelhouders wettelijk mogelijk te maken. Dat zou in crisistijden een instrument kunnen zijn om de problemen te beteugelen.
Slechts 9,95 per maand
Tijdelijk 43% korting!
Fintool; onafhankelijk, deskundig en snel. Wat is ú dat waard?
Met Fintool heeft u een fantastisch hulpmiddel dat adviseren aan uw cliënten veel makkelijker maakt.
Fintool biedt vele intermediairs elke dag,
1. Tijdswinst door de uitgebreide en zeer toegankelijke database met vragen en antwoorden die in de loop der jaren zijn gesteld.
2. Kwalitatieve ondersteuning een deskundige helpdesk die razendsnel reageert op inhoudelijke (nieuw gestelde) vragen.
3. Gemak
Het nieuws, de gestelde vragen en onze antwoorden, de kennisdocumenten: het is allemaal gegarandeerd en 100% onafhankelijk opgesteld!
"Hoe ingrijpend een onvrijwillige nationalisatie ook is, in een crisissituatie heb ik graag de beschikking over het gehele portfolio aan mogelijkheden', aldus Bos volgens Het Financieele Dagblad. Met een speciale wet kunnen onwillige aandeelhouders worden onteigend tegen een beperkte vergoeding, vergelijkbaar met de maatregel om landeigenaren te onteigenen bij de aanleg van een snelweg of rails. In het Verenigd Koninkrijk, Oostenrijk en Ierland heeft de overheid al wel wettelijke mogelijkheden om beursgenoteerde financiële instellingen onvrijwillig te nationaliseren.
Commissaris Henk Breukink van ING stelt in het FD dat de opmerkingen van Bos alleen maar de angst bij beleggers aanwakkeren. Bij Aegon wil men niet reageren op de suggestie van Bos. Hoofd beleggingen Roderick Munsters van APG, dat 173 miljard euro voor pensioenfonds ABP belegt, denkt dat Bos 'gedwongen nationalisatie als een laatste redmiddel ziet dat hij niet graag gebruikt. Als hij dat toch doet, betekent het dat de crisis nog veel groter is en ook veel langer zal duren.'
Bron: Het Financieele Dagblad, 04-03-2009